top of page

HAKKIMIZDA

Turkuaz İlk Yardım Eğitim Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dahilinde “İlk Yardım Eğitimleri ve İlk Yardım Sertifikası” vermeye yetkili bir kuruluştur. Kamu ve özel sektör çalışanlarına ilk yardım eğitimi vermiş, ilk yardım konusundaki yasal düzenlemelere bizzat katkıda bulunmuştur. Turkuaz İlk Yardım Eğitim Merkezi sektörün disiplinli eğitim merkezi olmanın yanı sıra projeleri ile de adından sıkça bahsettirmektedir.

 

İşyerlerinde kazaların yaşanma olasılığı daha yüksek olduğu için, ilk yardım uygulamaları kaçınılmazdır. Yüksekten düşme, elektrik çarpması, kanama, yanık ve organ kopmalarına işyerlerinde sık sık rastlanabilir. Bu durum, işyerlerinde ilk yardım uygulamalarının önemli bir gereksinim olduğunu göstermektedir.

 

İlk yardım bilgi ve becerisi, tüm işyerleri ve kişiler için öncelikli olan kamusal görevlerin başında gelir. Bilinçli yapılan ilk yardım müdahaleleri, ev ve işyerlerindeki kazalarda, trafik kazaları ya da doğal afetlerde yaşanabilecek kazalarda, kazazedenin hayatını kurtarır ya da iyileşme sürecine katkı sağlar.

 

Turkuaz İlk Yardım Eğitim Merkezi, tecrübe ve bilgi birikimi ile iş sağlığı ve güvenliği konularının en başında gelen, sektörde büyük ihtiyaç duyulan ve yasal bir zorunluluk olan ilk yardım eğitimini kaliteli bir hizmetle müşterilerine sunar.

MİSYONUMUZ

Turkuaz İlk Yardım Eğitim Merkezi, uzman eğitmen ve danışman kadrosunun sektördeki bilgi ve tecrübe birikimiyle, eğitime ve danışmanlığa ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara her daim hizmet sunarak müşterilerinin yaşam koçu olmayı misyon edinmiştir.

Çalışanlarına, iş ortaklarına ve paydaşlarına değer katmak, kendini ve çevresini, her geçen gün daha da geliştirecek projeler içerisinde yer almak,Turkuaz İlk Yardım Eğitim Merkezi’nin temelini oluşturmaktadır.

VİZYONUMUZ

Yapılacak tüm uygulamaların, sadece yasal zorunlulukların karşılanması için değil de daha sağlıklı, daha güvenli ve insana değer katan çalışma ortamları oluşturmak için yapılması gerektiğine inanan Turkuaz İlk Yardım Eğitim Merkezi, kamuda ve özel sektörde yer alan tüm kuruluşların ve bireylerin, eğitim ve danışmanlık denildiği zaman ilk akla gelecek, referans gösterilecek ve tercih edilecek bir firma olma gayretiyle hizmetlerini sunmaya, her geçen gün kendini ve birlikte çalıştıklarını geliştirmeyi vizyonu olarak belirlemiştir.

bottom of page