top of page

İLK YARDIM EĞİTİMLERİ

İLK YARDIM HAYAT KURTARIR!
İlk yardım eğitimi, çevremizde bulunanlardan birinin ilk yardıma ihtiyacı olduğunda, ambulans ekibi gelinceye kadar, o kişinin hayata tutunmasını sağlamak için herkesin alması gereken bir eğitimdir.
Ayrıca devlet tarafından tüm kurum ve kuruluşlara ilk yardım eğitimi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mevzuata göre;

  • Az tehlikeli işler kapsamında yer alan iş yerleri için her 20  Kişide 1 Kişi;

  • Tehlikeli işler kapsamında yer alan iş yerleri için her 15 Kişide 1 Kişi;

  • Çok tehlikeli işler kapsamında yer alan iş yerleri için her 10  Kişide 1 Kişi ilk yardım eğitimi almak zorundadır.

 

Yine Sağlık Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı mevzuatlarına göre, ilk yardım eğitimi sadece Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı ilk yardım eğitim merkezleri tarafından verilebilmektedir. Başka kurumlar tarafından verilen eğitim ve sertifikalar denetimlerde geçerli kabul edilmektedir.

 

Turkuaz İlk Yardım Eğitim Merkezi olarak; tüm eğitimlerimiz, alanında deneyimli ve gerekli yetki belgelerine sahip eğitmenler tarafından verilmektedir. Kurumumuz Sağlık Bakanlığı'ndan onaylıdır.

Eğitimler, merkezimizin dersliklerinde veya müşterimizin arzu ettiği alanlarda yürütülmektedir.

Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi'nde 2 günlük teorik ve uygulamalı ilkyardım eğitimi verilir. Eğitim sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara, İl Sağlık Müdürlüğü onaylı 'İLK YARDIMCI SERTİFİKASI' düzenlenir. Eğitim programlarında başarısız olanlara bir sınav hakkı daha verilir.

TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ

 

Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi'nde 2 günlük (16 saat) teorik ve uygulamalı ilkyardım eğitimi verilir. Eğitim sonunda yapılan sınavlarda başarılı olanlara, İl Sağlık Müdürlüğü onaylı 'İLK YARDIMCI SERTİFİKASI' düzenlenir. Başarısız olanlara bir sınav hakkı daha verilir.

İLK YARDIM GÜNCELLEME EĞİTİMİ

İlk Yardımcı Sertifikası'nın geçerlilik süresi bitmiş olan kişiler için 1 günlük (8 saat) güncelleme eğitimi yapılır. Bu eğitim sonunda kişinin İlk Yardımcı Sertifikası'nın geçerlilik süresi 3 yıl daha uzatılmış olur.

İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ

İlk yardım eğitici eğitimi sertifikası alan kişiler ilk yardım eğitmeni olmaya hak kazanır. Detaylı bilgi için tıklayın

OED EĞİTİMİ

OED (Otomatik Eksternal Defibrilatör); pille çalışan, taşınabilir, otomatik bir harici defibrilatördür. Kalbi duran kişilere şok vererek kalbinin yeniden çalışmasını sağlar. Yeni mevzuata göre, bütün kurum ve kuruluşların OED eğitimi alması zorunlu hale getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayın

bottom of page